18 August 2019
مرکز رصد تروریست حقیقی

به گزارش مرکز رصد تروریست حقیقی؛ مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر به همراه پایگاه خبری تحلیلی دیدبان آمریکا اقدام به رونمایی از دومین سند نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا (2014) نموده است. این گزارش مستند 115 صفحه ای به بررسی موارد نقض حقوق آمریکایی ها در خاک این کشور از ابتدای ژانویه 2014 تا انتهای دسامبر 2014 پرداخته و به زبان های عربی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.

12 تير 1367/ 3 ژوئيه 1988:

شليك ناو وينسن آمريكايي به هواپيماي مسافربري ايرباس ايراني به شماره پرواز 655 از بندرعباس به مقصد دبي و كشته شدن همه۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بود.

12 تیر 1367

ناشر : سازمان بهداشت جهانی ،2008

آلودگی های مخرب برای اهداف تروریستی یک تهدید و خطرجدی و کنونی است و آلودگی عمدی مواد غذایی در یک مکان می تواند پیامد های بهداشتی عمومی جهانی داشته باشد.

نویسندگان : فیلیپ سیب (seib) , دانا  جان بک

تروریسم جهانی و رسانه های جدید به دقت محتوای سایت های تروریستی و برنامه ریزی افراطی تلویزیون برای فراهم کردن یک نگاه جامع بر چگونگی استفاده گروه های تروریستی از رسانه های جدید امروز را مورد بررسی قرار می دهد.

نویسنده : محمد قلی مجد

ناشر : موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی

«قحطي بزرگ» عنوان اثر جديدي است كه توسط مؤسسه مطالعات و پژوهشهاي سياسي منتشر شده است. اين اثر، پژوهشي است كه به بررسي آثار و تبعات اقتصادي جنگ اول جهاني در ايران از جمله قحطي بزرگ سالهاي 1298 ـ 1296 پرداخته است.

بر اساس این گزارش، از هر ۱۰ زن ۱ نفر از سن ۱۵ سالگی با خشونت جنسی روبرو شده و از هر ۲۰ زن نیز یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.علاوه بر این، ۲۲ درصد کسانی که در این تحقیق مشارکت داشتند گفتند که شریک عاطفیشان آنها را مورد خشونت جسمی یا جنسی قرار داده و ۶۷ درصد نیز اظهار داشتند که اقدام خشونت بار علیه خود را به پلیس گزارش نداده‌اند.

نویسنده : آن روبرتسون

ناشر : انتشارات اینفوبیس ، 2007

برای اکثر امریکایی ها حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 وقایعی بسیار مهم هستند که یک نقطه عطف در چگونگی تفکر امریکایی ها درباره جایگاهشان در جهان محسوب می شود.

نویسنده : هاروی کوشنر

ناشر : سیج ، 2003

دایره المعارف تروریسم پوشش­ های معتبری از آنچه در حال حاضر یکی از موضوعات مهم در جهان است را ارائه می­ دهد. با بیش از 300 مقاله، دانشنامه بحث های مفصلی از تروریسم را فراهم می­کند.

Page 1 of 2
Copyright © 2019 مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم. All Rights Reserved.
Design by: RamandServer

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.